Technologické centrum Praha

Právník/právnička pro právní a finanční otázky evropských výzkumných projektů a interní agendu právních záležitostí Technologického centra Praha

...známe cenu myšlenky

Publikováno: 01.07.2024

Náplň práce:
  • Zastávání pozice národního kontaktu pro právní a finanční otázky rámcového programu pro výzkum a inovace Horizont Evropa.

Konkrétně:

- Konzultace a poradenství v oblasti smluv s mezinárodním prvkem, pracovního práva, práva duševního vlastnictví, grantových smluv, finančních a administrativních aspektů programu

- Organizace seminářů a školení na téma pravidel evropského výzkumu a přesahů české legislativy

- Aktivní přednášková činnost (v češtině i angličtině)

- Příprava informačních materiálů, článků a specializovaných publikací

- Spolupráce s Evropskou komisí, sítí evropských kontaktních pracovníků pro rámcové programy a státní správou

  • Interní agenda právních záležitostí Technologického centra Praha

- Právní podpora jednotlivých oddělení, podílení se na přípravě a kontrole smluv a aktualizace vnitřních směrnic s ohledem na měnící se legislativu

Požadujeme:
  • Ukončené VŠ právnické vzdělání
  • Schopnost zorientovat se v relevantních právních předpisech a aplikovat je na konkrétní případy v praxi
  • Schopnost srozumitelné komunikovat informace vycházející z právních dokumentů v neprávním jazyce
  • Samostatnost i schopnost pracovat v týmu
  • Ochota cestovat (v rámci ČR i do zahraničí)

Co budete nutně potřebovat?

  • Anglický jazyk slovem i písmem na velmi dobré úrovni
  • Prezentační a komunikační dovednosti
  • Schopnost samostatně si rozvrhnout práci a dodržovat smluvené termíny
Vaší výhodou bude:
  • Zkušenost a zájem o oblast vědy, výzkumu a inovací a znalost výzkumného a inovačního prostředí v ČR a EU
  • Zkušenost s poskytováním právní podpory v oblasti vědy, výzkumu a inovací
  • Orientace v principech otevřeného přístupu a otevřené vědy
Nabízíme:
  • Zajímavou práci v oblasti mezinárodních projektů
  • Možnost realizovat vlastní nápady
  • Motivační systém odměňování
  • Možnost dalšího vzdělávání (jazykové kurzy, odborné kurzy)
  • Zaměstnanecké výhody (mobilní telefon, notebook, příspěvek na stravování)
  • Přátelské pracovní prostředí
  • Flexibilní pracovní dobu

Strukturovaný životopis v českém a anglickém jazyce a motivační dopis zasílejte na adresu luzumova@tc.cz