TC Praha v listopadu: Úspěšné spolupráce, nové deepfake a pozice k 10. rámcovému programu
Články ke stažení:
V listopadových novinkách z TC Praha si můžete přečíst příběhy dobré praxe s pěti inovativními firmami a najdete zde informaci, jak postupuje vývoj technologií umělé inteligence směrem k deepfake. Nabídneme poziční dokument k 10. rámcovému programu EU, který vychází ze zkušeností našich NCP a další novinky z Horizontu Evropa včetně informace o nových českých držitelích grantů ERC.
Vybíráme příběhy úspěšné spolupráce s inovativními českými firmami v tomto roce:
- Duševní vlastnictví jako cenná aktiva firmy.
- Nové technologie pro bezpečnou identifikaci dronů.
- Z vesmíru ke včelám – přenos vesmírné technologie do úlů.
- Unikátní český detektor hlídá evropské hranice.
- Komplexní poradenství pro technologický startup.
To jsou názvy pěti příběhů spolupráce s inovativními firmami, kterým TC Praha prostřednictvím projektu Enterprise Europe Network poskytlo v tomto roce kompletní služby k dosažení jejich postupných cílů. Přečtěte si příběhy společností TRIME s.r.o., Dronetag s.r.o., Apis Innovation s.r.o., Grant Detection s.r.o. a FlockLock s.r.o.
Vydali jsme další TC Spotlight – Deepfake a odolávání podvodům a manipulaci
Nová infografika TC Spotlight mapuje vývoj technologií pro tvorbu a detekci deepfake od roku 2010 do současnosti a přidává stručné odpovědi na otázku, jak se lze celospolečensky bránit proti zlovolnému využití deepfake obsahu pro podvody a manipulaci. Reagujeme tak na rychlý rozvoj technologií strojového učení a umělé inteligence, který výrazně zjednodušil tvorbu deepfake obsahu, tedy strojově vytvořených obrázků, hlasů a videí, které jsou k nerozeznání od skutečných...
Celý publikovaný text najdete na portálu VědaVýzkum.cz